Wpływ muzyki i czytania na nienarodzone dziecko

Wpływ muzyki i czytania na nienarodzone dziecko Od jakiegoś czasu coraz więcej uwagi poświęca się wpływowi muzyki i czytania na nienarodzone dziecko. Niewątpliwie jest to dobry trop, należy jednak pamiętać, by nie dać się zwariować i jak ze wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Nie ulega wątpliwości, że muzyka pozytywnie wpływa na rozwój nienarodzonego dziecka. Specjaliści polecają głównie muzykę poważną. Jeśli jednak nie jesteś fanką tego rodzaju muzycznego, nie musisz się tym dzień w dzień katować. Mozarta, czy Bacha możesz posłuchać raz na jakiś czas, a na co dzień serwować inne gatunki sobie i swojemu dzidziusiowi. Ważne jednak, by nie była to zbyt hałaśliwa i niespokojna muzyka. Być może w przyszłości dziecko stanie się fanem heavy metalu, na razie jednak pozwól mu cieszyć się nieco spokojniejszymi dźwiękami. Dobrze jest także czytać dziecku już w czasie jego życia płodowego. Pozwala to nie tylko na nawiązanie kontaktu z dzidziusiem, ale także pozytywnie wpływa na jego rozwój. Poza tym jeśli przyzwyczaimy dziecko do jakiejś jednej opowiastki, po narodzinach prawdopodobnie okaże się, że jej czytanie jest doskonałym sposobem na uspokojenie malca. Dziecko bowiem na zasadzie skojarzenia z życiem płodowym, może poczuć się pewnie i bezpiecznie słysząc znane dźwięki. Taka sama zasada dotyczy muzyki.

Jak uporać się z wypełnianie obowiązków

Wiele świeżo upieczonych mam ma uczucie nieradzenia sobie z obowiązkami tuż po narodzinach dziecka. Podczas gdy dotąd ich dom był wzorem czystości, teraz wydaje się, że chaos i nieład zapanował na dobre w ich życiu. Jest to zupełnie normalne i choć przyzwyczajenie się do tego może być nieco trudne, nie ma innego wyjścia w tej sytuacji. Bezustanne rozmyślanie o tym, co jest jeszcze nie zrobione nie tylko nie pomoże w uporządkowaniu domu, ale może znacznie pogorszyć twoje samopoczucie. Dlatego zamiast ciągle wyliczać sobie, ile nie zrobiłaś, zrób listę zadań – od najważniejszych takich, które musisz zrobić jutro, po mniej ważne, które można odłożyć w czasie. Takie robienie list daje poczucie kontroli i wprowadza nieco więcej uporządkowania w sprawy. Wykreślanie zrobionych rzeczy daje zaś budujące uczucie satysfakcji. Nie zapominaj o zapewnieniu sobie pomocy. Jeśli nie może to być ktoś z rodziny – mama, teściowa itp. – to zaangażuj w obowiązki domowe męża. Równy podział obowiązków, to sprawiedliwe rozwiązanie w tej sytuacji. Pomyśl też o uproszczeniu swego życia. Zaopatrz się w mrożonki, zamiast własnych podawaj gotowe surówki i rozważ od czasu do czasu zamówienie obiadu przez telefon. Czasami dobrze jest wykrzesać z siebie resztki sił i pewne sprawy pozałatwiać wieczorem, zamiast zostawiać do jutra. Wykonywanie kilku czynności naraz (np. zmywanie naczyń podczas rozmowy telefonicznej, czy pomoc starszym dzieciom w pracy domowej podczas karmienia) także może się okazać dobrym rozwiązaniem. Jako młoda mama musisz także zaakceptować nieprzewidziane zdarzenia jak np. konieczność przewinięcia dziecka, kiedy wszystko jest już gotowe do wyjścia. W szale okresu poporodowego nie zapominaj o odpoczynku, codziennych spacerach i poczuciu humoru. Relaks jest istotnym składnikiem dobrego samopoczucia i gwarancją, że nie stracisz głowy w tym całym zamieszaniu. Pamiętaj, że z czasem będziesz odzyskiwać siły i staniesz się bardziej doświadczona w opiece nad malcem, a twój dom zacznie wyglądać coraz bardziej tak jakbyś sobie tego życzyła. nie przeżyjesz natomiast po raz drugi okresu, w którym twoje dziecko miało tydzień, czy dwa.

Pępkowe

Pępkowe O ile baby shower organizowany jest przed narodzinami dziecka i obejmuje wyłącznie grono żeńskie, o tyle tzw. pępkowe organizuje się tuż po narodzinach dziecka i dotyczy tylko grona męskiego. Pępkowe ma znacznie dłuższą tradycje w naszym kraju niż baby shower. Jednocześnie jest to zwyczaj, który dziś nie jest już tak popularny. Niemniej w dalszym ciągu zdarza się, że ojcowie świętują narodziny dziecka w gronie mężczyzny ze swojego najbliższego otoczenia. Pępkowe można zorganizować w domu lub w jakiejś knajpce. Przeważnie robi się to jeszcze tego samego dnia, którego urodziło się dziecko. Jeśli jednak tatuś jest zbyt wyczerpany (np. porodem, emocjami, które temu wydarzeniu towarzyszą) nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tę imprezę wyprawić dnia następnego. Tradycja pępkowego nie wiąże się z jakimiś szczególnymi atrakcjami w postaci gier i zabaw, czy przygotowywania specjałów jak to ma miejsce w przypadku baby shower. Jest to po prostu spotkanie świeżo upieczonego tatusia w gronie bliskich mężczyzn i kolokwialnie mówiąc „opijanie” nowo narodzonego dziecka. Jest to coś na kształt wieczoru kawalerskiego tylko, że tym razem chodzi o uczczenie narodzin dziecka. Impreza ta zakrapiana jest najczęściej wódeczką i przegryzana ogórkami lub śledzikiem. Jest to też ostatnia okazja dla świeżo upieczonego taty do wyluzowania się i odprężenia przed bezsennymi nocami i stertami pieluch.

Choroby

Choroby Niestety dzieci szczególnie te małe mają bardzo słaba odporność, my jako rodzice musimy o nie szczególnie dbać i na nie uważać by nie zachorowały dość poważnie. W czasie dzieciństwa dopada dzieci wiele chorób zakaźnych już nie powtarzających się więcej razy w życiu. Te choroby w dzieciństwie są do przeżycia natomiast w dorosłości mogą stanowić dość duży problem i mogą powodować powikłania. Jeżeli dziecko jednak ma jedna z zakaźnych chorób powinnaś zadbać o to by leżało w łóżku by nie marzło oraz by nie zaziębiło się dodatkowo. Jeżeli do tego dopuścisz twoje dziecko może chorować dwa razy dłużej na jedną chorobę niż inne dzieci. Takie przeciąganie choroby nie jest bezpieczne dla organizmu gdyż dziecko może zostać dużo bardziej chore niż było na początku. Dzieci maja słaby organizm i długie chorowanie wycieńcza go czasami nawet bardzo, dlatego tez by skrócić męki dziecka zadbaj o to by ono nie chorowało za długo oraz by miało dobra opiekę. Dzięki temu twoje dziecko będzie miało szanse na szybkie i spokojne wyzdrowienie.