Dziecko w gimnazjum

Dziecko w gimnazjum Po ostatniej reformie szkolnictwa dziecko po szkole podstawowej ma obowiązek uczęszczać do gimnazjum. Jest to szkoła dla dziecka, która trwa 3 lata. Przez ten okres czasu dziecko poznaje ponownie nowych kolegów i koleżanki. Ponadto dziecko pogłębia swoją wiedzę. W gimnazjum dziecko może także rozwijać swoje pasje, jak na przykład malarstwo, gra na fortepianie. Dla dziecka gimnazjum jest kolejnym nowym etapem w życiu, ponieważ gimnazjum raczej rzadko mieści się w tym samym budynku co szkoła podstawowa dziecka. Dziecko musi, więc po raz kolejny poznać nowy budynek i przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Gimnazjum ma za zadanie ukierunkować marzenia dziecka, ale przede wszystkim poszerzyć wiedzę dziecka ze szkoły podstawowej. Dziecko w okresie gimnazjum zaczyna bowiem dopiero odnajdywać swe prawdziwe zainteresowania, dziecko wie, już wtedy do jakiej szkoły będzie chciało uczęszczać kiedy skończy tę szkołę. W gimnazjum dziecko ma za zadanie zadecydować, co później w przyszłości chciałoby robić.

Dziecko w podstawówce

Dziecko w podstawówce W życiu każdego dziecka przychodzi czas na pójście do szkoły. Pierwszego września mama lub tata odprowadza dziecko do pierwszej prawdziwej szkoły. Dla każdego dziecka jest to wielkie przeżycie. Nowy budynek, nowe koleżanki i nowi koledzy, a także nowe panie nauczycielki są dla dziecka czymś niesamowitym. Dlatego właśnie rodzice towarzyszą dziecku w tym ważnym dniu. W pierwszej swojej szkole dziecko poznaje kolegów i koleżanki, ale przede wszystkim zaczyna zdobywać wiedzę, czego dziecko w przedszkolu nie miało. Rodzice dziecka kupują mu podręczniki, zeszyty i inne niezbędne rzeczy do szkoły. W pierwszych klasach dziecko przyzwyczaja się do zwyczajów panujących w szkole, a także zawiązuje pierwsze przyjaźnie. Z czasem przychodzi kolei na pierwsze także miłości. Co ambitniejsze dziecko zaczyna także znajdować zainteresowania w pewnych dziedzinach, jedno dziecko interesuje się matematyką inne dziecko – fizyką. Nim się dziecko obejrzy z „pierwszaka” staje się „szóstoklasistą” i odchodzi ze szkoły podstawowej.

Kłócą się

Kłócą się Jeżeli masz dwoje dzieci i masz z nimi różnego typu problemy powinnaś jakoś temu zaradzić.; często się zdarza, że dzieci są o siebie nawzajem zazdrosne. Nie chcą mieć rodzeństwa gdyż chcą mieć rodziców dla siebie zazwyczaj jest to powodem niechęci do siebie między dziećmi. Dla rodziców jest to dość duży ból gdyż zawsze chcieli by dzieci były dla siebie przyjaciółmi i by się kochały a one uważają się za wrogów. Boli to lecz trzeba cos z tym zrobić póki dzieci całkowicie się znienawidzą. Warto jest porozmawiać z dziećmi o tym , że je kochasz, że są dla ciebie całym życiem ale tak samo jaki jedno tak i drugie. Nie wyróżniaj żadnego. Wolny czas podziel pomiędzy nimi lub spędzaj go z oboma dziećmi na raz lecz nigdy nie zmięknij i nie mów, że jedno jest lepsze od drugiego gdyż dziecko tego nie zapomni nigdy. Dziecko nie myśli o tym, że jesteś mamą i jego i jego siostry i dlatego też może być smutne gdy ją przytulasz lub gdy jej cos dajesz. Bywa wtedy wredne dla rodzeństwa i uparte wobec ciebie.

Jak nawiązać więź z dzieckiem w łonie

Jak nawiązać więź z dzieckiem w łonie Najczęściej przyszła mama chciałaby kontaktować się ze swoim dzieckiem zanim jeszcze przyjdzie na świat. Czasami jednak nie ma pojęcia w jaki sposób mogłaby to robić. W rzeczywistości jednak nie trzeba znać żadnych magicznych sztuczek, by plan ten wcielić w życie. Mama ze swoim nienarodzonym dzieckiem może kontaktować się na wiele różnych sposobów. Najłatwiejszym jest chyba przemawianie do dziecka. Możesz jemu opowiadać o czym tylko chcesz. Możesz rozmawiać na głos, ale także w myślach. Dzięki takim rozmowom dziecko z pewnością stanie się tobie bliższe, a ono z kolei będzie miało okazję do poznawania twojego głosu. W ten sposób po narodzinach stanie się on czymś znanym i będzie kojarzył z dobrymi rzeczami. Dobrym sposobem na nawiązanie kontaktu z dzieckiem i oswajanie go jest czytanie różnych bajek, wierszyków. Dobrze mieć jakąś jedną, systematycznie czytaną w czasie ciąży historię. Kiedy dziecko już się urodzi, może się okazać, że czytanie opowieści, którą poznał już w twoim brzuchu jest świetną metodą uspakajającą. To samo dotyczy różnych piosenek czy melodii. Naukowcy polecają muzykę poważną, jeśli jednak ty jej nie znosisz nie musisz się katować. Twoje dziecko może polubić także inny rodzaj muzyki. Lepiej jednak, by były to spokojniejsze rytmy. Poza tym możesz głaskać, masować, łaskotać swój brzuch i ogólnie traktować go ze szczególną troską. Będzie to w pewnym sensie namiastka waszego kontaktu fizycznego, który po narodzinach stanie się istotnym elementem więzi między wami.