W ogóle się mnie nie słucha

W ogóle się mnie nie słucha W życiu każdego dziecka przychodzi taki czas gdy uważa, że to ono ma najwięcej do powiedzenie i, że nie musi słuchach tego co mówi mama czy tata gdyż samo da sobie radę. Jeżeli twoje dziecko podczas tego okresu jest jeszcze małe powinnaś zwrócić naszą uwagę gdyż to właśnie posłuszeństwo jest podstawą wychowania. Jeżeli dziecko nie będzie ci posłuszne nie uda ci się jemu przekazać jakichkolwiek ważnych spraw i rzeczy. Musisz wymagać od dziecka tego by mając do ciebie szacunek szanowało także to co ty mówisz i co każesz jemu zrobić, dzięki temu twoje dziecko będzie być może a ciebie złe lecz z czasem zrozumie o co w tym wszystkim chodziło i dlaczego ono musiało słuchać mamy kiedy miało inne myśli w głowie. Czasami nawet prośby nie skutkują, warto wtedy dać dziecku karę która się zmniejszy gdy ono wreszcie zrobi to o co ty je prosisz, dziecko jeżeli zauważy, że jesteś nieugięta będzie wiedziało, że nie chce mieć kar zmieni swoje postępowanie .jeżeli jednak nic nie skutkuje zachowuj się wobec dziecka tak jak ono rób to wobec ciebie, nie zwracaj uwagi przez godzinę na to co mówi a ono zmięknie.

Dziecko w szkole policealnej

Dziecko w szkole policealnej po liceum dziecko ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej. W takiej szkole dziecko może kształcić się na technika farmaceutycznego, technika weterynaryjnego przykładowo. Ponadto dziecko ma do wyboru także inne kierunki kształcenia, jak na przykład dziecko może zostać asystentem stomatologicznym. Długość nauki dziecka w szkole policealnej jest zależna od kierunku na jakie dziecko ma ochotę się zapisać. Dziecko kształcące się na technika, spędzi w szkolnej ławie dwa lata. Dziecko jest kuszone pójściem do tego rodzaju szkoły, właśnie ze względu na to, że nie musi w niej spędzić pięciu lat swojego życia, jak to jest w przypadku, gdy dziecko udaje się na studia magisterskie. W przypadku dziecka, które ukończą szkołę policealną możliwości do pracy jest wiele. Dziecko, które zdobyło dyplom technika farmaceutycznego, bez problemu znajdzie zatrudnienie w aptece. Dziecko po skończeniu asystenta stomatologicznego, zostanie zatrudnione w gabinecie stomatologicznym, jako pomoc lekarza stomatologa.

Nauka

Nauka Nauka dla dzieci najczęściej szczególnie w bardzo młodym wieku jest skaraniem boskim, dzieci robią wszystko byle by się tylko nie uczyć, kombinują w różny sposób i wymyślają najróżniejsze historie wreszcie próbują postawić na swoim lecz rodzice nie powinni ulegać gdyż sami jako dorośli ludzie wiemy, że zaległości na początku nauki są najgorsze gdyż to przez nie z czasem ma się problemy w szkole. Jeżeli dziecko od początku się uczy to nie powinno mieć problemu z nauka i w innych latach szkoły. Jeśli nauczy się dziecko konieczności nauki to można być spokojnym gdyż ono zrobi to co trzeba i się nauczy. Jeżeli twoje dziecko jest wybitnie niechętne do rozwiązywania zadań domowych możesz jemu w tym jakoś pomóc, n przykład usiądź razem z nim i w formie zabawy rozwiążcie razem zadania lecz nie daj się dziecku wyrolować, gdyż ono będzie na pewno próbowało to zrobić byś ty zrobiła za nie całe zadanie. Rób to tak by dziecko rozwiązywało samo zadanie lecz korzystało czasami z twoich podpowiedzi.

Sposoby na walkę z depresją poporodową

Sposoby na walkę z depresją poporodową Jeśli złe samopoczucie psychiczne po porodzie utrzymuje się dłużej niż trzy tygodnie bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza. Na początek można poprosić o zbadanie poziomu hormonów tarczycy, których wydzielanie jest czasem zaburzone po porodzie i może być przyczyną utrzymującego się złego samopoczucia. Jeśli jednak poziom tych hormonów okaże się prawidłowy, należy udać się do terapeuty i razem z nim wybrać odpowiednią formę leczenia. Najczęściej depresję poporodową leczy się farmakologicznie. Podaje się wtedy takie leki jak Zoloft czy Prozac (który nie jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią). Poza lekami można też skorzystać z różnych form terapii i doradztwa, jeśli ma się taką potrzebę. Czasami dobre efekty w leczeniu depresji poporodowej uzyskuje się dzięki terapii światłem. Jeśli okazuje się ona skuteczna, to można ją stosować zamiast farmakoterapii. Abstrahując od formy terapii należy pamiętać, że najważniejsza jest jak najszybsza interwencja. Nie leczona depresja poporodowa może zburzyć więź lub uniemożliwić jej budowanie między matką a dzieckiem. Może też znacznie pogorszyć stosunki żony z mężem i innymi członkami rodziny. Wreszcie nie podejmując żadnych kroków do walki z depresją poporodową można poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu.